Кращі часи знову повертаються в Кремнієву долину. Бізнес-центри вздовж шосе 101 рясніють емблемами багатообіцяючих стартапів. Неймовірна орендна плата, як і попит на будинки для відпочинку в курортних зонах, таких як озеро Тахо, є ознаками заможного життя. Район затоки був місцем зародження напівпровідникової промисловості, розвиток якої спричинив народження і зростання комп'ютерних та інтернет-компаній. Дух захоплюючі нововведення магів-працівників цих компаній, від телефонів з сенсорним екраном до миттєвого знаходження громіздких баз даних та можливістю керування дроном на відстані тисячі миль, змушує весь світ почуватися на "гребні хвилі". Пожвавлення ділової активності з 2010 року свідчить про те, що прогрес "не стоїть на місці".
Той факт, що декотрі з Кремнієвої долини вважають це місце "застійним", а рівень інновацій знижується протягом десятиліть, дивує. Пітер Тіль, засновник PayPal та перший сторонній інвестор у Facebook, вважає, що інновації в Америці "ведуть у безвихідь та є неживими". Інженери з усіх сфер діяльності також розчаровані. Економісти, чисельність яких зростає, вважають, що економічні наслідки сьогоденних інновацій можуть збліднути в порівнянні з минулими.
[ … ]
Повсюдно набирають обертів ті інновації, котрі ґрунтуються на дешевій обчислювальній потужності. Комп'ютери починають розуміти спрощену повсякденну мову. Технологія керування об'єктом відеогри за допомогою тільки рухів частинами тіла людини може незабаром знайти застосування в більшій частині ділового світу. Тривимірний друк здатен створювати все більш складний набір об'єктів та може незабаром перейти до оперування тканинами людини та іншими органічними матеріалами.
Інноваційний песиміст не вважає це "світлим майбутнім". Але ідея про те, що технологічне зростання або повинне продовжуватися, або неухильно знижуватися, а не слабшати і вільно плисти за течією, суперечить історії. Чед Сіверсон з Чиказького університету відзначає, що зростання продуктивності в епоху електрифікації було незграбним. В період електричних інновацій кінця 19-го початку 20-го століття зростання було повільним; потім набуло сплеску.